Wycieczka do Fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

Choć za oknem piękna złota jesień to Święta tuż tuż… dlatego też postanowiliśmy zobaczyć, jak powstają piękne, kruche, szklane cudeńka.

13 listopada oddziały: Oet „a”, Oet „e” oraz klasy: III i PdP „B” pod opieką pani Doroty Żarczyńskiej, Ewy Mrozik, Katarzyny Piechoty i Magdaleny Kryszkiewicz oraz pani Jolanty Gawrońskiej, gościły w fabryce bombek Szkło – Dekor w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie produkuje się ozdoby choinkowe.

Uczniowie pod opieką pani przewodnik poznali proces wytwarzania bombek, który jest wieloetapowy i pracochłonny. Podczas przygotowanych dla nas warsztatów robienia, malowania i dekorowania bombek poznaliśmy nie tylko tajniki produkcji, ale także wykonaliśmy własne dekoracje choinkowe.

Każdy uczeń oraz opiekun po skończonych zajęciach dostał ozdobioną przez siebie bombkę, która na pewno ucieszy oko i serce naszych najbliższych. W ramach krótkiej przerwy w czasie wycieczki zostaliśmy poczęstowani zdrowym, owocowym sokiem.

Kończąc zwiedzanie w Krainie bombek, bo tak można nazwać to cudowne miejsce, w przyzakładowym sklepiku dokonaliśmy zakupu tych pięknych arcydzieł. Wybór był ogromny i trudno nam było wybrać tylko po jednej bombce, dlatego też za rok chętnie tu wrócimy.