Nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty dla P. Jacka Olaszczyka

W dniu święta edukacji Łódzki Kurator Oświaty wręczył nauczycielom medale i nagrody. Gratulując wyróżnień podkreślił doniosłość i szczególny charakter ich pracy. – Bez wysiłku nauczycieli nie bylibyśmy narodem takim, jakim jesteśmy – powiedział Grzegorz Wierzchowski.

W poniedziałek 14 października 2019 r. w największej auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Paragrafie Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty Panu Jackowi Olaszczykowi za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

– Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom, ale także okazją do refleksji nad szczególnym charakterem i znaczeniem naszej pracy.

– My w szkołach nie produkujemy telewizorów ani komputerów. Pewne jest jednak, że bez wykształconego społeczeństwa niemożliwy byłby jego rozwój i dobrobyt. My Polacy, po doświadczeniu rozbiorów, w wyniku których zniknęliśmy z mapy świata, możemy nawet powiedzieć, że bez pracy nauczycieli nie byłoby Polski. Nie bylibyśmy narodem takim, jakim jesteśmy. To nauczyciele ocalili naszą kulturę i język. Ocalili polskość.

Kurator podkreślił również, że aby być nauczycielem, trzeba lubić ludzi, rozmawiać z nimi, rozumieć ich. – Życzę wam, byście przychodzili do pracy z radością i nigdy nie utracili pasji w przekazywaniu wiedzy. Nie tylko tej podręcznikowej, bo dobry nauczyciel wraz z wiedzą przekazuje uczniom cząstkę siebie – powiedział Grzegorz Wierzchowski.