IV edycja Marszu Nordic Walking

Dnia 18 maja 2018 roku odbyła się IV edycja Marszu Nordic Walking zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Jedynki’’ oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

W marszu wzięło udział ponad 130 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z zaproszonych placówek z terenu Miasta i Gminy Ozorków. Wszyscy z kijkami wyruszyli w trasy. Maszerowali ulicami miasta. Grupa marszowa charakteryzowała się biało-czerwoną barwą na znak pamięci o rocznicy Niepodległości. Wszyscy na metę dotarli szczęśliwie, a tam czekało na nich wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa i trampolina. Pyszny poczęstunek, kiełbaski i grochówka wraz ze słodkim deserem dodały uczestnikom marszu sił na wesołą zabawę.

Za dzielny przemarsz, rozwiązany quiz i aktywny udział w pogadance o tematyce uzależnień uczestnicy marszu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wśród przybyłych gości obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ozorkowie oraz Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Marsz organizowany był pod Patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Popularność organizowanego marszu jest dowodem na to, iż coraz bardziej chętnie dzieci i młodzież aktywnie spędzają wolny czas, dbają o rozwój fizyczny i osiąganie dobrego poziomu sprawności ruchowej.

Organizatorzy marszu już dziś zapraszają na jego kolejną edycję.