Planetarium

Kto z nas nie marzył aby zostać astronomem, kosmonautą… Wszechświat fascynuje nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Dzisiejszego dnia uczniowie naszej szkoły starali się zgłębić tajemnice kosmosu.
Nazwy planet, różnica między meteorem a meteorytem… Jak wielkie jest słońce?….Odpowiedzi na takie pytania nie są już dla nikogo tajemnicą. Od poniedziałku uczniowie budowali, rysowali, wymyślali statki kosmiczne, zastanawiali się jakie planety chciałyby odwiedzić i kto by na nich zamieszkał…..

We wtorek (09.06.2015r.) z inicjatywy p. Jacka Olaszczyka, uczniowie mieli niezwykłą okazję uczestniczenia w zajęciach w przenośnym planetarium „Ursa Major”. Była to bardzo ciekawa lekcja, która ani na minutę nie pozwoliła dzieciom się nudzić. Z namiotu planetarium słychać było co chwilę głosy zachwytu połączone ze zdziwieniem. Wszyscy uczniowie (Ci więksi i Ci mniejsi) długo komentowali zajęcia, a co najważniejsze dzięki samodzielnym doświadczeniom i obserwacjom zapamiętali bardzo wiele cennych informacji…..