,,Tajemnica wesołego miasteczka” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego.

29 października uczniowie klas III, IIIa, IV, V, oddziałów A, B, C, D, E oraz PDP B wybrali się na przedstawienie   pt. ,,Tajemnica wesołego miasteczka” w reżyserii Stanisława Ochmańskiego. Organizatorami wycieczki były panie Magdalena Kaźmierczak i Dorota Żarczyńska. Bajkowy i barwny spektakl realizowany był w klasycznej, ale bardzo rzadko już wykonywanej w teatrze lalkowym technice pacynek. Spektakl jest pełen zwrotów akcji, gonitw i zabawnych scen, w które angażują się siedzące na widowni dzieci. Przedstawienie było bardzo ciekawe. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się możliwość angażowania w przedstawienie.

Wyjazd do teatru Arlekin wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończeniu przedst...

Biwak nocny.

25 października 2019 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się długo oczekiwany przez uczniów, biwak nocny. Spotkanie miało na celu przede wszystkim integrację uczniów, ukazanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie kreatywności i samodzielności oraz relaks. Po zakwaterowaniu się oraz przedstawieniu atrakcyjnego programu zajęć nadszedł czas na wieczorne podchody. Uczniowie podzieleni na dwie grupy, mieli okazje wykazać się pomysłowością i inwencją w przygotowaniu zadań dla przeciwników. Każda drużyna po odnalezieniu i odczytaniu poleceń musiała zabłysnąć umiejętnościami sportowymi, tanecznymi oraz wokalnymi. Podczas tej zabawy, wszyscy byli wygrani...

Udział uczniów kl. VII – VII w „Dniu zawodowca”.

Dnia 18 października uczniowie klas VII – VIII naszej szkoły pod opieką wychowawcy pani Joanny Mikołajczyk uczestniczyli w zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcinskiego w Aleksandrowie Łódzki „Dniu Zawodowca”. Było to spotkanie z przedstawicielami trzech profesji Panią Aleksandrą Modha – menadżerem hotelu w Edynburgu, Panią Agnieszką Majerską- Łakowską  – właścicielką salonu fryzjerskiego oraz Panem  Adamem Kozaneckim – szefem kuchni i laureatem programu Master Chef.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o zawodach hotelarz, kucharz oraz fryzjer. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów Szkoły Gastronomicznej przy ZSS w Aleksandrowie Łódzkim.

 

Nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty dla P. Jacka Olaszczyka

W dniu święta edukacji Łódzki Kurator Oświaty wręczył nauczycielom medale i nagrody. Gratulując wyróżnień podkreślił doniosłość i szczególny charakter ich pracy. – Bez wysiłku nauczycieli nie bylibyśmy narodem takim, jakim jesteśmy – powiedział Grzegorz Wierzchowski.

W poniedziałek 14 października 2019 r. w największej auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Paragrafie Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty Panu Jackowi Olaszczykowi za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

– Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom, ale także okazją do refleksji nad szczególnym charakterem i znaczeniem naszej pracy.

– My w szkoła...

Jesienny Rajd „Dla wytrwałych”

Jesienna pora nie napawa nas optymizmem, ale jeśli mamy okazję czynnie wypocząć na łonie natury, a przy okazji poznać walory krajoznawcze naszego powiatu to chętnie korzystamy z takiej formy atrakcji.

5 października 2019 roku po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie wzięli udział w Jesiennym Rajdzie ,,Dla wytrwałych”, który był zorganizowany przez MDK im. Małego Księcia w Ozorkowie. Nasze wspaniałe humory przepędziły chmury i mogliśmy liczyć tego dnia na słońce. Trasa rajdu wiodła przez: Ozorków-Rosanów- Zimna Woda-Wiktorów-Krzeszew- Ozorków, liczyła ponad 8 km i została pokonana przez nas bez większego wysiłku.

Uczniom towarzyszyli opiekunowie: p...