Kręgle ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu

Dnia 24 maja 2018 roku uczniowie Oddziałów Edukacyjno-Terapeutycznych „A i D” wybrali się do kręgielni. Wycieczka do Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu była dla wszystkich wielką atrakcją. Uczniowie poznali jedną z wielu form interesującego spędzania czasu wolnego, rozwinęli swoją sprawność fizyczną oraz nauczyli się zdrowej rywalizacji. Dla niektórych uczniów była to pierwsza możliwość grania w prawdziwe kręgle. Rzuty kulami okazywały się bardzo celne, bowiem na tablicy z imionami uczniów pojawiało się coraz więcej punktów. Przewracające kręgle były okrzykiwane oklaskami. Był to najlepszy dowód na to, iż współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Mistrzem rzutów kulą w kręgle został uczeń Krystian Barylski. Nad nauką kulturalnego zachowania w miejscach publicznych czuwały wychowawcy klas Pani Ewa Mrozik i Magdalena Siekiera, a nad bezpieczeństwem również Pani Sylwia Mikołajczyk i Bogusława Wojtczak.

Dziś są moje urodziny…

Dnia 22 maja 2018 roku uczniowie Oddziału Edukacyjno – Terapeutycznego „D” świętowali 14 urodziny ucznia Jakuba Frontczaka. Miłe życzenia urodzinowe płynęły w stronę chłopca od wszystkich uczniów i nauczycieli z całej szkoły. Zabawy przy muzyce nie było końca. Tort i inne przekąski przygotowane przez rodziców ucznia  smakowały wyśmienicie. Gry i zabawy integracyjne zorganizowane przez wychowawcę Panią Magdalenę Siekiera były dla uczniów dużą atrakcją. Wśród kolorowych balonów świętowali uczniowie już drugi raz-niedawno bowiem urodzinowe przyjęcie wyprawiał uczeń Łukasz Ciesielski. Było kolorowo i wesoło. Urodziny uczniów tej klasy są ważnymi wydarzeniami i już na zawsze zajmują szczegółowe miejsce w kalendarium.

IV edycja Marszu Nordic Walking

Dnia 18 maja 2018 roku odbyła się IV edycja Marszu Nordic Walking zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Jedynki’’ oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie.

W marszu wzięło udział ponad 130 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z zaproszonych placówek z terenu Miasta i Gminy Ozorków. Wszyscy z kijkami wyruszyli w trasy. Maszerowali ulicami miasta. Grupa marszowa charakteryzowała się biało-czerwoną barwą na znak pamięci o rocznicy Niepodległości. Wszyscy na metę dotarli szczęśliwie, a tam czekało na nich wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa i trampolina. Pyszny poczęstunek, kiełbaski i grochówka wraz ze słodkim deserem dodały uczestnikom marszu sił na wesołą zabawę.

Za dzielny przemarsz, rozwiązany quiz i aktywny udział w pogadance o tematyce uzależnień uczestnicy marszu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wśród przybyłych gości obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ozorkowie oraz Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Marsz organizowany był pod Patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Popularność organizowanego marszu jest dowodem na to, iż coraz bardziej chętnie dzieci i młodzież aktywnie spędzają wolny czas, dbają o rozwój fizyczny i osiąganie dobrego poziomu sprawności ruchowej.

Organizatorzy marszu już dziś zapraszają na jego kolejną edycję.

XVIII Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Edukacyjny

Dnia 17 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Terapeutyczno – Gimnazjalnego wraz z wychowawcą p. Dorotą Żarczyńską po raz kolejny wzięli udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym.

Konkurs zorganizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy  w Kutnie.

Do  zmagań konkursowych stanęło 14 drużyn m.in. z Łodzi, Zgierza, Łęczycy, Żychlina, Gostynina, Stemplewa i Kutna oraz drużyna z naszej szkoły Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie. .

Celami konkursu było:

– kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego,

– rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym,

– kształtowanie właściwych postaw i nawyków ekologicznych,

– rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni dziecka,

– integracja z uczniami innych placówek.

Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego, który dotyczył wiedzy z zakresu ochrony środowiska i zainteresowań przyrodniczych oraz praktycznego, gdzie uczniowie (Patrycja Wierzbowska, Oliwer Kamal oraz Michał Molenda ) przedstawili pantomimę o tematyce przyrodniczej. Kolejnym zadaniem było rozszyfrowanie wiadomości i wykonanie zabawki z surowców wtórnych. 

Całość poprzedził występ grupy teatralnej ,, Radośni ” z SOSW Nr 1 w Kutnie z przedstawieniem pt. ,, Środowisko nie śmietnisko „.

Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie i Stowarzyszenie ,,Jesteśmy dla Was „oraz pyszny poczęstunek w formie pizzy, którą przygotowali dla nas uczniowie szkoły.

Wycieczka do Stolicy

Dnia 10 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz Oddziałów Edukacyjno-Terapeutycznych „C i D” z dużym zainteresowaniem pod opieką zwiedzali Stolicę. Głównym celem wycieczki było poznanie i zwiedzanie zabytków wielkiego miasta. Największą atrakcją wyjazdu była wizyta w Zamku Królewskim. Pani przewodnik w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała o historii i dziejach Polskich Królów. Rozbudziła w ten sposób zainteresowanie historią, a przebywanie w komnatach i zakątkach Zamku umożliwiło uczniom przeniesienie się choć na chwilę w dawne czasy. Bogactwo wyposażenia i dbałość o każdy szczegół w Zamku sprawiło, iż każdy uczestnik wycieczki zapamięta i ukształtuje w sobie wrażliwość na potrzebę dbałości i ochrony zabytków historycznych.

Na warszawskim jarmarku uczniowie mogli kupić pamiątki, a na ogrodach dachu Biblioteki Uniwersyteckiej podziwiać piękną panoramę Warszawy. Relaks i odpoczynek w tak pięknym miejscu – zielonej przystani – był dla każdego wielką przyjemnością. O takiej koncepcji, łączącej ze sobą nowoczesną funkcjonalność biblioteki z ogrodem dachowym nie każdy wie…Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie zobaczyli go na własne oczy. Wycieczka należy do bardzo udanych.