Prelekcja n.t.: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 12 września 2019 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ozorkowie celem przeprowadzenia prelekcji dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania przedstawiciele OSP w Ozorkowie udzielili wskazówek dotyczących postępowania z poszkodowanym w wypadku oraz pokazali na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach praktycznych. Pbowali swoich sił przy resuscytacji z manekinem oraz przy opatrywaniu ran i złamań.


W zajęciach brali udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami i personelem.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom OSP w Ozorkowie, organizatorom oraz wszystkim za udział w prelekcji.

Zakończenie projektu p.n.: ” Przygoda z przyrodą – woda źródłem życia”.

30 czerwca 2019 roku zakończył się program p.n.: „Przygoda z przyrodą – woda źródłem życia”.

Zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie– dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ( www.zainwestujwekologie.pl ).

  1. Całkowity koszt zadania – 28 300,00 zł .
  2. Dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 24 682 zł (87,22% kosztów)
  3. Udział własny Powiatu Zgierskiego – 3 618,00 zł (12,78% kosztów).
  4. W programie uczestniczyli uczniowie z klas I – VIII Szkoły Podstawowej, kl. III Gimnazjum i uczniowie klasy Przysposabiającej do pracy (ok. 90 os.)
  5. Czas realizacji projektu od 1 października 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

Trwałym efektem zrealizowanego programu ekologicz...

PARK NARODOWY – BORY TUCHOLSKIE

W dniach od 22 do 28 czerwca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe do parku Narodowego Bory Tucholskie. W  wycieczce uczestniczyło 27 uczniów oraz 7 opiekunów. Wyjazd zorganizowany był m.in. w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pt.: ,,Przygoda z przyrodą – woda źródłem życia” ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej.
Głównym programem kolonii była wycieczka do Parku Narodowego w Borach Tucholskich, jednego z najpiękniejszych terenów zielonych, którego znaczna część borów, jezior i mokradeł wchodzi w skład obszarów ,,Natura 2000” – ekosystemy wodne...

WYCIECZKA DO BOLIMOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.

W dniach 27-29 maja 2019 roku uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie wraz z opiekunami odbyli trzydniową wycieczkę ekologiczną do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Korabiewką. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i umiejętności podczas rozbijania obozu pod namiotami w Puszczy Mariańskiej która znajduje się na terenie Parku Bolimowskiego. W wycieczce uczestniczyło 28 uczniów oraz 8 opiekunów. Wyjazd zorganizowany był w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pt.: ,,Przygoda z przyrodą – woda źródłem życia” ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej, realizowany przez naszą placówkę...

Happening pt.: „Woda źródłem życia”.

14 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, pod czujna opieką nauczycieli, zorganizowali na Placu Jana Pawła II happening, realizując projekt pt.: „Przygoda z przyrodą – Woda źródłem życia”. Projekt dofinansowany przez WFOŚ i GW w Łodzi. W ramach akcji rozdawane były ulotki przedstawiające sposoby oszczędzania wody oraz ciekawostki na temat tej cennej dla świata cieczy. Mieszkańcy miasta Ozorkowa zostali obdarowani balonami i butelkami z wodą a także mieli okazje podzielić się z dziećmi uwagami na temat racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi w postaci wypełnionej ankiety. Okazało się, że ponad połowa ankietowanych ocenia swoją wiedzę w kwestii metod oszczędzania wody na poziomie przeciętnym.
W codziennym życiu większość osób st...